Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2016 - środki na rozwój

Brak własnych finansów nie jest powodem do braku szkoleń

szkolenia_kursy

Każdy, kto mądrze planuje swoją ścieżkę zawodową, doskonale wie, że jej podstawą jest rozwój. Nie da się natomiast szybko rozwijać bez czerpania doświadczenia z zewnątrz – warsztaty i szkolenia to idealna okazja na solidną dawkę wiedzy. Czy można uczestniczyć w drogich kursach, ale niewielkim kosztem? Można – Krajowy Fundusz Szkoleniowy umożliwia pozyskanie ponad 11 tysięcy złotych na pracownika!

 

Środki KFS pochodzą z Funduszu Pracy – wnioski składa się do Powiatowych Urzędów Pracy. Od nowego roku odbędzie się kolejna edycja. Z KFS mogą korzystać zarówno pracodawcy, jak i pracownicy.

Co umożliwia Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2016? W ramach KFS 2016 można starać się na przykład o dotacje na egzaminy, które umożliwiają uzyskanie dyplomów potwierdzających umiejętności czy uprawnienia zawodowe. Najważniejsza jest jednak możliwość pozyskania dofinansowania na szkolenia i kursy, które podnoszą nasze kwalifikacje.

Szkolenia sfinansowane przez KFS 2016 mogą dotyczyć zarówno kompetencji miękkich, jak i twardych. Oprócz specjalistycznych szkoleń – dotyczących na przykład optymalizacji podatkowej czy efektywnego wykorzystania programów komputerowych, np. Excel – doszkalać możemy się z umiejętności przywódczych, autoprezentacji czy komunikacji w zespole.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami:

Ewelina Piwowarska
e.piwowarska@openqualis.pl
tel. 607 800 387