CSR - Niepełnosprawni

Niepełnosprawność bez barier

Aż 80% z 3,4 mln osób niepełnosprawnych w Polsce nie pracuje. Wielu z tych 20% aktywnych pracuje znacznie poniżej swoich możliwości. Jakie są tego przyczyny? Jedną z najczęściej podkreślanych jest obawa pracodawców, kierowana głównie stereotypami o niepełnosprawnych pracownikach. To z pewnością duża strata, bo często stanowią oni grupę z niewykorzystanym potencjałem i motywacją do pracy, zaś ich zatrudnienie wiąże się z korzyściami społecznymi, finansowymi i wizerunkowymi – pisaliśmy już o obowiązkowych wpłatach na PFRON.

Prowadzisz firmę? Oto obszary, w których możemy Ci pomóc

Wspieramy organizacje w uzyskiwaniu jak najlepszych efektów społecznych i ekonomicznych. Stosujemy kompleksowe rozwiązania, kumulując kilka zagadnień, aby działania były optymalne.

Konsultacje architektoniczne

Odnosząc się do kryteriów wynikających z wymogów obowiązującego prawa oraz praktycznej wiedzy osób niepełnosprawnych współpracujących z nami, wskazujemy rozwiązania mające na celu likwidacje barier architektonicznych w budynku.

Rekrutacja osób niepełnosprawnych

W imieniu pracodawcy prowadzimy proces rekrutacyjny na stanowisko przez niego wskazane, zgodnie z określonymi wymaganiami, predyspozycjami i doświadczeniem osoby niepełnosprawnej, która spełnia określone warunki.

Szkolenie dla kadry menadżerskiej

Wprowadzenie pracowników niepełnosprawnych do organizacji wiąże się często z wątpliwościami kadry menadżerskiej oraz współpracowników. Rozwiewamy wątpliwości dotyczące współpracy, komunikacji czy integracji z zespołem.

Szkolenie z obsługi  SODiR*

Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych z PFRON, co przynosi znaczącą korzyść finansową. Jakie są zasady pozyskiwania i rozliczania tych refundacji?

* System Obsługi Dofinansowań i Refundacji

Zwrot kosztów przystosowania stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej

Przystosowanie pomieszczeń i stanowiska pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej może być wymagającą inwestycją. Pomagamy pracodawcom zminimalizować ten koszt poprzez pozyskanie refundacji ze środków PFRON.

Film informacyjno-promocyjny

Zatrudnienie pracowników niepełnosprawnych wiąże się także z korzyściami wizerunkowymi dla pracodawców. Utrwalenie efektów dobrych zmian w przedsiębiorstwie – na przykład w formie atrakcyjnego video – jest świetnym sposobem na komunikację.

Jesteś osobą niepełnosprawną? Wyślij nam swoje CV

Imię i nazwisko

Telefon

E-mail

CV

 ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)."

Skontaktuj się, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji:

Agnieszka Banaś
a.banas@openqualis.pl
tel. 607 300 326

…lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą:

Imię

E-mail

Telefon