Darmowe pożyczki dzięki dofinansowaniu z UE - Open Qualis

Darmowe pożyczki dzięki dofinansowaniu z UE

OQ_Audyt dotacyjny_v2_24.03.2016

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z obszarów Polski Wschodniej, w tym województwa świętokrzyskiego, mogą uzyskać preferencyjną pożyczkę z oprocentowaniem 0% na zasadach pomocy de minimis. Jest to ogromna szansa dla firm aby zdobyć darmowy kapitał na inwestycje.

 

Pożyczka umożliwia między innymi zakup maszyn i urządzeń; budowę, adaptację lub modernizację obiektów produkcyjnych, handlowych czy usługowych; wdrożenie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych; zakup środków transportu bezpośrednio związanych z celem realizowanego przedsięwzięcia, jak również zrealizowanie innych celów gospodarczych przyczyniających się do rozwoju MŚP. Średni koszt komercyjnego kredytu inwestycyjnego dla firm w banku to oprocentowanie roczne w granicach 6-7% plus prowizja za uruchomienie 2,5-4 % zależnie od pożyczonej kwoty co przy kredycie na kwotę 100 000 zł daje łączny koszt finansowania w granicach 18 000 – 20 000 zł. Z powodu tak ogromnych oszczędności warto skorzystać z ofert pożyczkowych dotowanych z UE. Poniżej prezentujemy najciekawsze propozycje.

Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. oferuje pożyczkę typu 3 x 0% dla MŚP z terenu woj. podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Brak jakichkolwiek opłat i prowizji dodatkowo uatrakcyjnia tę ofertę. Aktualna maksymalna kwota pożyczki to 100 000 zł, a maksymalny okres spłaty pożyczki to 60 miesięcy. W przypadku przedsiębiorców działających na rynku krócej niż 12 miesięcy, pożyczka może być przeznaczona na cele inwestycyjno-obrotowe, przy czym część obrotowa nie może przekroczyć 30% ogólnej wartości pożyczki. W przypadku przedsiębiorców działających na rynku powyżej 12 miesięcy pożyczka w całości musi być przeznaczona na cele inwestycyjne.

Działdowska Agencja Rozwoju S.A w ramach pożyczki Polska Wschodnia IV udziela kredytów dla przedsiębiorców z województw: podkarpackie, lubelskie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskiego a także dla osób, które dopiero planują rozpocząć działalność gospodarczą. Super-oprocentowanie na poziomie 0% dopełnia brak prowizji i wymaganego wkładu własnego. Okres pożyczki do 60 miesięcy. Okres karencji w spłacie rat kapitałowych to 3 miesiące, w szczególnych przypadkach 6 miesięcy.  Maksymalna suma, którą można otrzymać, to 300 000 zł.

Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka”, dysponując jeszcze środkami z programu Polska Wschodnia III, udziela pożyczek dla przedsiębiorców prowadzących działalność na obszarze Polski Wschodniej, a w szczególności w woj. warmińsko-mazurskim. Atrakcyjne warunki pożyczki to 0% do 100 000 zł na zasadach pomocy de minimis i 2% w skali roku na pożyczki powyżej 100 000 zł, również na zasadach pomocy de minimis.  Maksymalna kwota pożyczki to 200 000 zł. Okres pożyczki: do 60 miesięcy, a maksymalny okres karencji w spłacie rat: 6 miesięcy. Brak opłat i prowizji to dodatkowy atut tej oferty.

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego proponuje pożyczkę, dzięki której przedsiębiorcy z województwa podlaskiego mogą uzyskać do 500 000 zł na 0%, z okresem spłat do 5 lat i prowizją w zależności od czasu trwania pożyczki od 1% do 5%. Maksymalny okres karencji w spłacie rat kapitałowych to 6 miesięcy. Wymagany wkład własny 20%.

Jak otrzymać pożyczkę? Niestety, wraz z wnioskiem należy przygotować całkiem sporą dokumentację, opis przedsięwzięcia, prognozy finansowe, w niektórych wnioskach cash flow a także dokumenty związane z pomocą de minimis. Żebyś mógł zająć się swoim biznesem, a nie produkcją papierów, na czym zapewne się nie znasz, pomożemy Ci przygotować komplet dokumentów tak, aby czas od złożenia wniosku do uruchomienia środków był maksymalnie krótki. Przejmiemy kontakt z instytucją pożyczkową w okresie procesowania wniosku i rozliczania pożyczki. Nie strać niepowtarzalnej okazji na doinwestowanie Twojego przedsiębiorstwa i pozyskanie pożyczki z super- oprocentowaniem 0%.  Okres przyjmowanie wniosków pożyczkowych jest ograniczony. Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do współpracy.

 

Krzysztof Borowski – opiekun Klienta
k.borowski@openqualis.pl
tel. 607 110 760