Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2015 - podsumowanie - Open Qualis

Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2015 – podsumowanie

krajowy_fundusz_szkoleniowy

720 032 zł – to kwota, którą udało nam się pozyskać w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2015. Dzięki współpracy z nami aż 24 firmy mogą skorzystać z dodatkowych szkoleń dla swoich pracowników, które podniosą ich kwalifikacje oraz umiejętności.

Przypomnijmy, że w 2015 roku środki z Funduszu Pracy przeznaczone były na wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w wieku 45+. W ramach programu przeszkoliliśmy dla naszych Klientów aż 280 osób przez 339 dni szkoleniowych, co łącznie przełożyło się na 2598 godzin szkoleniowych. Nie udało by się nam to bez współpracy z naszymi wysoko wykwalifikowanymi, posiadającymi nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną – 28 trenerami.

Wśród szkoleń największą popularnością cieszyły się te związane z przywództwem i zarządzaniem (głównie strategicznym), jak również dotyczące kwestii prawa, finansów czy obsługi pakietu Office; coraz częściej firmy dostrzegają także istotę sukcesji. Nie obyło się także bez szkoleń specjalistycznych i praktycznych, technicznych.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2016 zmienił swoje zasady i reguły. Chociaż wciąż część warunków określają konkretne Urzędy Pracy, a o środki mogą ubiegać się wszyscy, pod warunkiem, że pracownik zatrudniony jest na umowę o pracę – to tegoroczna edycja nie ma ograniczeń wiekowych. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi KFS 2016, klikając tutaj.