Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2016 - podsumowanie - Open Qualis

Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2016 – podsumowanie

szkolenia_kursy

Ministerstwo Pracy przeznaczyło na Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2016 aż 191 388 000 zł. Tak jak wielokrotnie pisaliśmy – w związku z brakiem ograniczenia wiekowego, pieniądze w Urzędach kończyły się po 2-3 dniach, a w niektórych miastach nawet po kilku godzinach.

Mimo wszystko dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasza praca była jak najszybsza i jak najdokładniejsza – i to dzięki temu wielu naszych Klientów otrzymało pozytywne odpowiedzi. Choć to jeszcze nie koniec KFS 2016, nabory trwają jeszcze w jedynie paru miejscach w Polsce.

Tak jak informowaliśmy na naszej podstronie, na jednego pracownika można było pozyskać nawet 11 686 zł. Mikroprzedsiębiorstwa mogły liczyć na 100% dofinansowania, pozostałe firmy – na 80%, co powodowało maksymalny koszt własny 2 922 zł.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy 2016 roku budzi jednak pewne kontrowersje wśród przedsiębiorców. Samym krzywdzącym faktem jest to, że liczy się kolejność zgłoszeń, a nie wartość merytoryczna projektu. To już daje do myślenia – tak samo jak kolejki przed urzędami pracy na długo przed otwarciem. Prawie 200 000 000 zł zostało rozdanych w ciągu zaledwie paru dni. „Bez namysłu, bez szacunku dla pieniędzy podatników, bez wizji tego, jakie kluczowe, strategiczne  kompetencje z punktu widzenia funkcjonowania państwa, gospodarki powinny być rozwijane za pomocą tego funduszu”, komentuje Jakub Banaś, dyrektor zarządzający Open Qualis. „Inną sprawą jest to, czy politycy czy urzędnicy przy pomocy aparatu przymusu mają prawo zabierać nam nasze pieniądze i wydawać je w ten sposób?… Tym bardziej cieszę się, że Klienci, którzy pozyskali lub pozyskają dzięki współpracy z nami środki z KFS, wydadzą je efektywnie, maksymalizując wartość dodaną w swoich firmach z każdej złotówki z dotacji”.

 

Dziękujemy naszym Klientom za zaufanie, które nam okazali
przy współpracy podczas naborów w ramach KFS 2016,
gratulujemy pozyskanych dofinansowań
i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju!

logo