Strony, które polecamy. Ile z nich znasz? - Open Qualis

Strony, które polecamy. Ile z nich znasz?

krajowy_fundusz_szkoleniowy

Rozwój,  na który ciągle kładziemy nacisk, nierozerwalnie wiąże z pogłębianiem wiedzy. Internet jest źródłem, z którego warto czerpać garściami – przedstawiamy Wam 10 stron o tematyce okołofinansowej, które odwiedzamy i polecamy każdemu, kto ceni sobie dobre i sprawdzone informacje.

 

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/

Michał Szafrański to jeden z bardziej wyrazistych blogerów. Na jego blogu znajdziemy artykuły o szeroko pojętym budżecie – zarówno domowym, jak i firmowym; poruszane są kwestie mądrego oszczędzania, pomnażania pieniędzy, a także wychodzenia z długów. Wszytko to pokazane jest w sposób jasny i przejrzysty, często Szafrański odwołuje się do własnego doświadczenia. Wielokrotnie nagradzany w różnych rankingach i konkursach.

 

http://kryzys.mises.pl/

Kryzys Blog Instytutu Misesa poświęcony jest zawirowaniom na rynkach finansowach i jest uzupełnieniem ich strony internetowej. Jak twierdzą, „Ludwig von Mises napisał kiedyś, że ciągła inflacja podaży pieniądza w sposób nieunikniony prowadzi do katastrofy. Wcześniej pisał też o tym, że socjalizm musi upaść i że ekspansja kredytowa lat dwudziestych skończy się kryzysem. Jego uczniowie zaś przestrzegali później przed polityką „wspierania wzrostu”, która doprowadziła kolejno do stagflacji lat siedemdziesiątych, do katastrofy giełdowej w Japonii, kryzysu azjatyckiego i – w końcu – do niedawnej bańki na rynku nieruchomości”. Autorzy podkreślają, że choć rynek finansowy zmienił się w związku z technologicznymi innowacjami, to myśli Ludwiga von Misesa są wciąż aktualne.

 

http://wdomachzbetonu.pl/

Baza wiedzy na temat kredytów. Dzięki kalkulatorom na stronie bardzo łatwo i szybko możemy wyliczyć swój kredyt; „Vademecum kredytobiorcy” to zbiór rad dla każdego, kto myśli o wzięciu pożyczki, a baza wiedzy uzupełnia wiedzę posiadaną lub nabytą od podstaw. To, co jest przydatne, to także warszawska mapa cen.

 

http://mieszkanicznik.org.pl/

Stowarzyszenie Mieszkanicznik to zbiór cennych artykułów, które mogą okazać się niezwykle przydatne, jeśli myślimy o wejściu w rynek nieruchomości. Sam portal prowadzi ogólnopolskie Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik”; powstało ono w styczniu 2012 roku i od tamtego czasu zrzesza ponad 1200 członków. Oprócz merytorycznych i bogatych w specjalistyczną wiedzę artykułów, zawiera jasno prowadzony zbiór spotkań, kongresów i szkoleń.

 

http://fridomia.pl/

Kolejna strona, z którą warto się zapoznać, jeśli mamy zamiar wejść na rynek nieruchomości. Niesie za sobą przekaz, że inwestowanie w nieruchomości może nieść ze sobą wolność finansową. Dzięki prawie 20-letniemu doświadczeniu w biznesie, w tym 10-ciu latach spędzonych na inwestowaniu w nieruchomości, powstało już wiele publikacja Sławomira Muturi. Sam też chętnie dzieli się swoją wiedzą na blogu.

 

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/

Portal jest internetową bazą ofert, która zawiera ogłoszenia beneficjentów. Dobra konstrukcja strony pozwala na szybkie i łatwe odnalezienie zapytań ofertowych, a zgromadzenie ofert w jednym miejscu to jednocześnie spełnienie zasady konkurencyjności, która odnosi się do beneficjentów korzystających z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Spójności; jest także regulowana na poziomie wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków.

 

http://www.hbrp.pl/

„Harvard Business Review” to jeden z najbardziej opiniotwórczych magazynów na świecie w zakresie wiedzy o rozwoju przedsiębiorstw, ekonomii czy praktyk zarządzania; wydawany jest przez Harvard Business School Publishing, należące do Harvard Business School. To tam pojawiły się pierwsze koncepcje związane z takimi pojęciami, jak „globalizacja” czy „reengineering”; na łamach czasopisma publikowały takie autorytety, jak Philip Kotler czy Peter F. Drucker. Czasopismo ma 11 edycji – w tym polską.

 

http://www.thinktankmagazine.pl/

Finanse, gospodarka i inwestycje. Kolejny portal, którego celem jest inspirowanie do szerszego, wielowymiarowego spojrzenia na rzeczywistość. Za cel stawiają sobie też budowaniem mostów między kontrastującymi strefami – publiczną i prywatną, teoria i praktyką, wiedzą i intuicją. THINKTANK działa od 2009 jako przedsiębiorstwo społeczne, ale samo w sobie też jest networkiem ekspertów: dysponuje ponad 100-osobową siecią specjalistów. W Radzie Strategicznej znajduje się między innymi laureat Pokojowej Nagrody Nobla Muhammad Yunus, wieloletni wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Günter Verheugen oraz kilkanaście czołowych postaci polskiego życia publicznego.

 

http://www.cbos.pl/PL/publikacje/raporty.php

W decyzjach biznesowych warto posługiwać się nie tylko intuicją, ale sprawdzonymi, dobrze zanalizowanymi danymi. Badania można zlecać samemu, ale wtedy trzeba liczyć się z kosztami – warto jednak pamiętać, że Centrum Badań Opinii Społecznej przeprowadza dużo cennych badań, które mogą przydać się w biznesie i są całkowicie za darmo.